Pragniemy poinformować mieszkańców, że Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” na terenie osiedli w Kamieniu Krajeńskim, Sępólnie Krajeńskim, Sośnie i Więcborku będą realizowane prace związane z realizacją inicjatyw ekologicznych w dofinansowanego przez Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zakupione rozmaite gatunki drzew, krzewów i pnączy zostaną zasadzone w wyznaczonych na terenie osiedla miejscach. W obrębie uzgodnionych z władzami spółdzielni nasadzeń znajdują różne gatunki roślin m.in.: magnolie, forsycje, lilaki, rododendrony, jabłonie ozdobne czy aronie. Oprócz różnorodnych roślin teren zostanie wyposażony w dodatkowe ławki oraz kosze na śmieci. Dzięki nowym nasadzeniom zredukujemy dużą emisję CO2, która jest spowodowana zwiększającą się ilością pojazdów na osiedlu. Na osiedlu w Sępólnie Krajeńskim już rozpoczęto prace od rekultywacji terenu przy bloku nr 1.

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w realizację podjętych działań i przepraszamy za utrudnienia, które mogą z nich wynikać.